Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva zahraničního výboru Parlamentu ČR v Norsku

(Archivní článek, platnost skončena 12.10.2013.)

Ve dnech 8. – 10. října 2012 navštívila Norsko delegace Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vedená jeho místopředsedkyní Lenkou Andrýsovou (LIDEM).

Delegaci dále tvořili poslanci František Novosad (ČSSD), Jan Bauer (ODS), Gabriela Pecková (TOP 09) a tajemnice výboru Zuzana Putnářová. Delegaci po celou dobu jejího pobytu v Norsku doprovázel zástupce velvyslance Jan Buben. Cílem cesty byla diskuse s norskými partnery o evropských otázkách, NATO, transatlantických vztazích, Rusku a dále o aktuálním vývoji v Afghánistánu a na Blízkém východě. Problematika EU/EHP dominovala jednáním jak se zástupci výboru pro zahraniční věci a obranu norského parlamentu, tak na norském Ministerstvu zahraničních věcí. Na Ministerstvu obrany Norska těžiště rozhovorů spořívalo v problematice NATO a transatlantických vztahů.

návštěva zahraničního výboru PSP

Delegace zahraničního výboru PSP ČR v Norsku - dolní řada zleva: místopředsedkyně výboru Lenka Andrýsová, poslankyně Gabriela Pecková a poslanci Jan Bauer a František Novosad, předseda a místopředseda výboru pro evropské záležitosti PSP; zadní řada zleva: Jan Buben, zástupce velvyslance ČR v Norsku a Zuzana Putnářová, tajemnice výboru.

 

 

Galerie


návštěva zahraničního výboru PSP ČR v Norsku