Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava státního svátku České republiky na Velvyslanectví

Dne 22. října 2013 uspořádal velvyslanec ČR v Norsku v prostorách velvyslanectví v Oslo recepci při příležitosti 95. výročí vyhlášení nezávislosti první Československé republiky.

Vzhledem k nadcházejícím volbám ve dnech 25. – 26. října byl termín oslavy předsunut před den státního svátku.

Pozvání přijali nově jmenovaný státní tajemník na  norském ministerstvu zahraničních věcí  Pal Arne Davidsen, generální ředitelka sekce kulturní, veřejné diplomacie a protokolu Merete Fjeld Brattested, zástupci norského Stortingetu, velvyslanci zemí zastoupených v Oslo, všichni honorární konzulové České republiky v Norsku. S velkým potěšením byl uvítán zástupce osobního tajemníka Jeho Výsosti krále Haralda V. Knut Brakstad  s členy královské osobní gardy. Mezi další hosty patřili zástupci obchodu a kultury. Pozvání přijali i členové místní krajanské komunity, oslavy se zúčastnila rovněž delegace Ministerstva spravedlnosti, Ministerstva financí a Vězeňské služby ČR na čele s náměstkem generálního ředitele L. Sobotkou, která touto dobou vedla v Oslo bilaterální rozhovory s norskými partnery.

Velvyslanec ve svém vystoupení připomenul odkaz první Československé republiky, ke kterému se ČR hlásí, jakož i současné její postavení a vztah s partnerskými zeměmi v EU, NATO, sousedy i v rámci V4. Současně poděkoval všem, kteří přispívají k tomu, že česko-norské vztahy jsou bezproblémové a dlouhodobě na velmi dobré úrovni.

 

 

Galerie


oslava státního svátku ČR 2013