česky  english

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých sportovců na závodech Světového poháru v Drammenu a v Oslo

Dne 5. 3. 2014 se uskutečnil v Drammen nedaleko Oslo 10. ročník tradičního stíhacího závodu mužské a ženské reprezentace v běhu na lyžích za účasti předních světových sportovců.

Za Českou republiku se závodu zúčastnil Aleš Razým a Martin Jakš. Závod v Drammenu se konal jako obvykle za přítomnosti předních představitelů města a zahraničních hostů, mezi nimiž byl i český velvyslanec v Oslu. V příloze zasíláme webový link pro možnost zhlednutí fotografií z tohoto závodu.

Dne 9. 3. 2014 startoval předposlední závod světového poháru na Holmenkollenu v Oslo. V závodě 30 km klasickou technikou s hromadným startem ji za českou reprezentaci absolvovala Eva Nývltová Vrabcová. V mužské kategorii na 50 kilometrový úsek byl nejúspěšnější Lukáš Bauer na 8. místě.

V ten samý den se v závodě Světového poháru na skokanském můstku představili i čeští skokani. Roman Koudelka skončil na sedmém místě, Jakub Janda skončil devátý. Bodový úspěch zaznamenal i Jan Matura, který nakonec skončil na 27. místě. České sportovce podpořili čeští krajané i český velvyslanec v Oslo, který byl přítomen úspěchu českých sportovců s hosty z norského Ministerstva zahraničních věcí a diplomatickým sborem.

Skokanský můstek na Holmenkollenu v letních měsících.

Fotografie: Jana Semelová, Velvyslanectví v Oslo