Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cesta za snem vozíčkáře Heřmana Volfa

(Archivní článek, platnost skončena 03.07.2013.)

Heřman Volf byl aktivním sportovcem až do roku 2006, kdy jej nešťastný pád na lyžích upoutal na invalidní vozík. Díky silné vůli se vrátil zpět ke sportu – místo nefunkčních nohou zapojil ruce a dnes pomocí handbiku plní sny nejen sobě, ale i 18 handicapovaným dětem z České republiky.

Na speciálním kole s ručním pohonem se vydal na cestu do Norska, na trasu dlouhou téměř 2000 km. Každá z etap nese jméno jednoho handicapovaného dítěte. Nadační fond Cesta bezpečí po skončení expedice díky sponozorským darům splní těmto dětem jejich přání.

V pondělí 2. června dorazil Heřman Volf se svým týmem do Oslo, kde se k němu na kolech přidalo několik sportovně založených krajanů a společně dorazili na ambasádu. Setkání proběhlo ve velmi milé atmosféře, sportovci si trochu oddechli, občerstvili se a vyprávěli zážitky z trasy, která se blíží ke svému konci. Závěrečná etapa je však nejnáročnější – Heřmana Volfa čeká etapa o délce 162 km a rozhodl se na vozíku vystoupat až na úpatí hory Gaustatoppen do výšky cca 1700 m nad mořem.  Je to obdivuhodný výkon, který podle slov Heřmana Volfa dává naději lidem, kteří se ocitli v podobné situaci, že úrazem život nekončí, ale možná něco nového a skvělého začíná.

 

 

Tým H.Volfa s velvyslancem České republiky L. Novým a jeho chotí

 

Odjezd od velvyslanectví v Oslo