Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární dny Montreal

(Archivní článek, platnost skončena 22.02.2013.)

Ve dnech 21. – 22. února 2013 (čtvrtek a pátek; 9.00-12.00 a 13.00-17.00 hod.) proběhnou v Montrealu konzulární dny, které se budou konat v Českém domě na adrese: 6540 Avenue McLynn, Montreal.

Zájemcům bude poskytnuta pomoc při vyřizování oddacích, rodných či úmrtních listů, osvědčení o st. občanství, při ověřování pravosti podpisů (také osvědčení o žití), ověřování správnosti opisů (fotokopií) dokumentů, potvrzování správnosti překladů, superlegalizace listin, budou nabírány žádosti o výpisy z evidence Rejstříku trestů, výpisy z bodového hodnocení řidiče, výpisy z katastru nemovitostí apod.  Z technických důvodů nemohou být nabírány žádosti o pas, lze pouze připravit podkladovou dokumentaci.

Prosíme zájemce o konzulární služby, aby se předem ohlásili na tel. 1-613-562-3875, linka 27 (pí. Míla Minnes) a dohodli si schůzku. Při svém telefonátu prosím nahlaste jméno, příjmení, tel. číslo na němž jste k zastižení a konzulární úkony, které budete požadovat (vyřizování dokladů, ověřování listin či podpisů apod.). V případě, že budete vyřizovat doklady za celou rodinu, nahlaste počet osob.

Na sjednanou schůzku s sebou musíte donést fotokopie všech vyřizovaných matričních dokladů a také fotokopii datové stránky cestovního pasu, popř. jiného platného identifikačního dokladu (permanent resident card, driving licence etc.). V budově Českého domu není možnost pořídit fotokopie přinesených dokladů.

(Mgr. Ivana Krahulcová, konzulka, Velvyslanectví ČR v Ottawě)