Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření honorárního konzulátu v Montrealu

(Archivní článek, platnost skončena 22.09.2014 / 14:30.)

Dne 29. dubna 2013 byl velvyslancem České republiky v Kanadě Ing. Karlem Žebrakovským slavnostně uveden do funkce JUDr. Hynek Žikovský, nový honorární konzul České republiky v Montrealu.

JUDr. Hynek Žikovský je partnerem v právní kanceláři Colas Moreira Kazandjian Zikovsky LLP (CMKZ). Sídlo nového honorárního konzulátu se nachází v prostorách firmy CMKZ na adrese 2020 University, Suite 1920.

Zleva: velvyslanec ČR v Kanadě Ing. Karel Žebrakovský, honorární konzul ČR v Montrealu JUDr. Hynek Žikovský

Otevírací hodiny konzulátu jsou stanoveny každý pátek od 10:00 do 12:30 hod., na základě předem dohodnuté schůzky. Schůzku je nutné sjednat v dostatečném časovém předstihu buď e-mailem (montreal@honorary.mzv.cz) nebo telefonicky (tel. 1-514-316-4383 se záznamníkem) s uvedením dne, jména a důvodu návštěvy s tím, že návštěva (čas nebo den, pokud by počet nahlášených zájemců o konzulární služby byl vyšší než časové možnosti) bude potvrzena telefonicky nebo e-mailem. Přijímány budou pouze předem ohlášené návštěvy. V případě urgentních záležitostí (jako např. ztráta pasu nebo osobních dokladů) se zájemci musí (tak jako dosud) obracet přímo na stálou diplomatickou službu Velvyslanectví České republiky v Ottawě (tel. 1-613-794-2277).

Konzulární úřad vedený honorárním úředníkem má na rozdíl od velvyslanectví či generálního konzulátu omezenou věcnou působnost a provádí pouze následující úkony:

  • ověřování podpisů osob (např. plné moci či potvrzení o žití)
  • ověřování správnosti opisů či kopií listin pro použití při jednání v ČR
  • ověřování správnosti dodaného překladu
  • předávání formulářů pro vystavení českých matričních dokladů a zjišťování českého státního občanství
  • vydávání NCD (náhradních cestovních dokladů) nebo ETD (náhradní cestovní doklad Evropské Unie)

Mezi agendu, kterou honorární konzulární úřad zásadně nevykonává, spadá zejména vydávání cestovních pasů či víz, s těmito žádostmi se musí žadatelé obracet přímo na Velvyslanectví České republiky v Ottawě.