Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Druhé kolo volby prezidenta republiky

(Archivní článek, platnost skončena 31.01.2013.)

Vzhledem k tomu, že žádný z kandidátů nezískal v prvním kole nadpoloviční počet hlasů, bude se konat druhé kolo volby prezidenta republiky. Postupujícími kandidáty jsou kandidát č. 6 Miloš Zeman a kandidát č. 9 Karel Schwarzenberg.

Druhé kolo volby prezidenta se bude ve volebním okrsku Velvyslanectví ČR v Ottawě konat 24. a 25. ledna 2013 od 14 do 21 hodin. Účastnit voleb se mohou všichni občané ČR, (1) kteří jsou zapsaní ve zvláštním seznamu voličů vedeného velvyslanectvím, nebo (2) kterým byl vydán voličský průkaz pro druhé kolo volby prezidenta. Po příchodu do volební místnosti je nutné prokázat svoji totožnost a státní občanství platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Voliči, kteří jsou zapsáni ve zvláštním seznamu voličů vedeném velvyslanectvím, kteří si přejí zapsat se do jiného seznamu voličů, např. po návratu do ČR v místě svého trvalého bydliště, mohou požádat o vyškrtnutí, a to buď osobně v úředních hodinách našeho úřadu nebo písemnou formou. O vyškrtnutí Vám vystavíme potvrzení.

Voliči, kteří jsou zapsáni ve zvláštním seznamu voličů vedeném velvyslanectvím, kteří si přejí volit jinde, mohou požádat náš úřad o vydání voličského průkazu, a to buď osobně do 23. ledna 2013 nebo písemnou formou do 18. ledna 2013 (podpis na žádosti musí být ověřen, v tomto případě stačí i ověření provedené kanadským notářem).

Více informací o volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra České republiky