Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Postup při podávání žádosti o finanční dar na rok 2014

(Archivní článek, platnost skončena 09.04.2014.)

Stejně jako v předchozích letech mají i v roce 2013 krajanské organizace možnost požádat o žádostmi o peněžní dary narok 2014. Celkovou informaci MZV k podmínkám a způsobu poskytování darů naleznete zde.

Oproti předchozím letům došlo ke dvěma důležitým změnám:

První změnou je nutnost vyplnit žádost elektronicky (již není k dispozici formulář ke stažení). Elektronická forma žádosti o peněžní dar  je k nalezení zde. Přesto však další postup nadále vyžaduje, abyste žádost po elektronickém odeslání vytiskli a zaslali běžnou poštou na Velvyslanectví ČR v Ottawě, v potaz budou brány pouze žádosti, které obdržíme i v písemné formě.

Druhou změnou je posun termínu, kdy Velvyslanectví v Ottawě musí žádost obdržet: letos je jím 1. srpen 2013. Upozorňujeme, že Velvyslanectví má pouze krátkou dobu k odeslání na MZV ČR a výrazně zpožděné žádosti se nemusí dostat do projednávacího řízení na MZV ČR. Vzhledem k prázdninovému období proto doporučujeme,  abyste případné žádosti odeslali raději např. v červnu 2013.

Tuto informaci zasíláme na všechny krajanské organizace a krajanské školy, které máme v databázi. Pokud však ve Vašem okolí vznikla nová organizace (nebo např. česká škola), uvítáme, když jí tuto informaci předáte. Pro nově registrované krajanské spolky platí stejná pravidla, navíc však i povinnost k písemné žádosti přiložit kopii registrace spolku v  Kanadě a kopii platných stanov.

Jako obvykle zůstává samozřejmě v platnosti dosavadní praxe, kdy případné dotazy zodpovíme telefonicky.

Robert Tripes

Velvyslanectví ČR v Kanadě

Tel.:     613 562 3875, l, 26

Fax:     613 562 3878

ottawa@embassy.mzv.cz

Mila Minnes

Velvyslanectví ČR v Kanadě

Tel.:     613 562 3875, l, 27

Fax:     613 562 3878

ottawa@embassy.mzv.cz