Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní potravinářský veletrh SIAL Canada 2012

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2013.)

Zástupci SIAL Canada uspořádali dne 18.10.2011 v montrealském hotelu Hyatt regency prezentační akci o mezinárodním potravinářském veletrhu SIAL Canada 2012, který se uskuteční ve dnech 9.-11. května 2012 v Palais des Congres v Montrealu.

SIAL Canada je největší potravinářský veletrh v Severní Americe a jediný mezinárodní potravinářský veletrh v Kanadě. Koná se každoročně od roku 2001, a to střídavě v Torontu (liché roky) a Montrealu (sudé roky). SIAL Canada 2011 se uskutečnil v květnu t.r. v Torontu za účasti 697 vystavovatelů z 37 zemí a 12.500 návštěvníků z 61 zemí. Z evropských zemí vystavovaly na veletrhu firmy z Francie, Itálie, Španělska, Portugalska, Belgie, Nizozemska, Německa, Chorvatska, Malty a Kypru.  

Organizátoři veletrhu SIAL Canada 2012 očekávají 600 vystavovatelů ze 40 zemí a 13.000 návštěvníků. Všechny zahraniční firmy budou vystavovat společně v mezinárodním pavilonu. Mezi prioritní požadavky kanadského potravinářského průmyslu patří dle organizátorů privátní značky, organické potraviny a bezlepkové potraviny. Veletrh se koná pod záštitou a s podporou Ministerstva zemědělství Kanady (Agriculture Canada), Ministerstva zemědělství provincie Ontario (OMAFRA), Ministerstva zemědělství provincie Québec (MAPAQ) i Ministerstva zemědělství USA (USDA).   

Organizátor veletrhu SIAL Canada dělá významnou publicitu veletrhu přes svoji síť zahraniční zástupců, PR agentury, odborné časopisy (např. Food in Canada, Western Grocer Magazine, Canadian Grocer, HotelsRestaurants& Instituions, Grocer Today) a především propagačními cestami po Kanadě i severovýchodních státech USA (Vermont, New Hampshire, Maine, Massachusetts, New York). Zástupci SIAL Canada se v průběhu těchto propagačních cest setkávají se zástupci asociací maloobchodních prodejců potravin, velkými potravinářskými řětězci a obchodními domy (např. Loblaws, Costco, Walmart, Metro, Sobeys, Whole foods, Collabore) i hlavními samostatnými prodejci.  

ZÚ Ottawa doporučuje účast českým výrobcům potravinářských produktů na veletrhu SIAL Canada 2012 z následujících důvodů :

-        největší potravinářský veletrh v Severní Americe

-        předpokládaná účast vystavovatelů ze 40 zemí včetně řady evropských zemí

-        možnost přímo nabízet produkty zákazníkům, velkoobchodníkům, agentům, brokerům a dalším obchodním partnerům nejen z Kanady, ale i USA