Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh Canadian Waste & Recycling Expo

Ve dnech 20.-21.11.2013 se uskutečnil v Montrealu 16. ročník veletrhu Canadian Waste & Recycling Expo. Veletrh se koná každoročně, a to střídavě v Montrealu a Torontu. Diplomat ekonomického úseku ZÚ Ottawa navštívil veletrh s cílem zmapovat trh a konkurenci potenciálních českých dodavatelů.

Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 200 vystavovatelů, přičemž velká většina byly firmy z Kanady a USA. Z evropských firem se zúčastnily v menším počtu firmy z Německa, Rakouska, Itálie a Nizozemska. Z vládních organizací na podporu exportu měly výstavní stánek na veletrhu Itálie (Italian Trade Commission, Toronto), Nizozemsko (Embassy of the Kingdom of the Netherlands, Ottawa), Rakousko (Consulate General of Austria, Montreal) a z nevládních organizací Německo (Canadian German Chamber of Industry and Commerce, Montreal).   

K návštěvníkům veletrhu Canadian Waste & Recycling Expo patří firmy a vládní organizace z Kanady a USA reprezentující například následující služby:

-        sběr, odvoz a likvidace odpadů
-        stavební firmy, demoliční firmy
-        provozovatelé skládek
-        správci majetků
-        koordinátoři recyklace
-        personál údržby vozového parku  
-        manažeři letišť, pracovníci silničního dohledu
-        vládní zaměstnanci (federální, provinční a municipální úroveň) zodpovědní za nakládání s odpady a veřejné práce

Konzultacemi na veletrhu zjistil diplomat ekonomického úseku následující. Účast firem pouze formou představení jejich katalogů na stánku vládní organizace nemá šanci na úspěch (zástupce Rakouska). Při složitějším technickém jednání nemůže pracovník vládní agentury nebo obchodně-ekonomického úseku velvyslanectví věrohodně informačně zastoupit výrobce či dodavatele služby. Firma tak hned zpočátku ztrácí zájem místních potenciálních nákupčích. Naprosto nutná je osobní a opakovaná účast vystavovatelů. Toto potvrdili zástupci Nizozemska, Itálie, Rakouska i Německa. Vzhledem k nákladům stačí, aby byl na veletrhu přítomen pouze jeden pracovník z vystavující firmy.

Příští 17. ročník veletrhu Canadian Waste & Recycling Expo se uskuteční ve dnech 19. -20. listopadu 2014 v International Centre v Torontu. Výstavní firma Messe Frankfurt, Inc. se sídlem v Atlantě ve státě Georgia, USA, bude na tomto veletrhu organizovat a provozovat Evropský pavilon. Firmy z Evropy včetně ČR si mohou zajistit výstavní plochu v Evropském pavilonu. Doprovodné služby jako například schéma stánku, vybavení nábytkem, osvětlení, zadní a boční stěny, jednotný nadpis stánků zajišťuje firma Messe Frankfurt.

ZÚ Ottawa doporučuje českým firmám vystavovat své produkty či služby v Evropském pavilonu.

Zájemci z ČR o výstavní plochu v Evropském pavilonu na veletrhu Canadian Waste & Recycling Expo 2014 v Torontu, prosím, kontaktujte:

Messe Frankfurt, Inc.
1600 Parkwood Circle, Ste. 615
Atlanta, Georgia 30339
USA
Tel: 001 770 984 8016
Fax: 001 770 984 8023
e-mail:CWREsales@usa.messefrankfurt.com,
e-mail: courtney.marshall@usa.messefrankfurt.com         
Courtney Marshall – Show Coordinator