Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh Construct Canada 2013

Ve dnech 4.-6. prosince 2013 se uskutečnil v Torontu 25. ročník veletrhu Construct Canada. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 700 vystavovatelů nabízejících výrobky i služby pro rezidenční i nerezidenční stavebnictví. Poprvé v historii byl v rámci Construct Canada otevřen separátní pavilon pro zahraniční vystavovatele (Construct International).

V průběhu veletrhu se uskutečnila celá řada placených konferencí a seminářů. Diplomat ekonomického úseku ZÚ Ottawa navštívil veletrh s cílem zmapovat současný sektor stavebnictví v Kanadě a konkurenci potenciálních dodavatelů z ČR.

V mezinárodním pavilonu vystavovalo 30 firem ze 6 zemí: Čína, Polsko, Rakousko, Portugalsko, Itálie a Turecko. Z vládních organizací na podporu exportu měly na veletrhu výstavní stánek Polsko (Ministry of Economy, Consulate General of Poland in Montreal) a Rakousko (Advantage Austria). Firmy z výše uvedených zemí prezentovaly například následující zboží:

Čína - podlahové krytiny, obklady, kamenné desky na kuchyňské linky, zábradlí a vrata
Polsko - okapy a svody, střešní krytiny
Rakousko - parkety, dřevěné obklady
Portugalsko - dveřní a okenní zámky, podlahové krytiny, mobilní hliníkové lešení
Turecko - obklady, litinové radiátory, vany, kování
Itálie - lepidla a laky na parkety.

Příští 26. ročník veletrhu Construct Canada se uskuteční ve dnech 3. - 5. prosince 2014 v Metro Toronto Convention Centre. ZÚ Ottawa doporučuje českým firmám prezentaci na tomto veletrhu, ale mimo mezinárodní pavilon. Ten byl totiž umístěn na nevhodném místě a návštěvnost nebyla zdaleka tak veliká jako v domácím pavilonu, kde nevystavovaly pouze kanadské a americké firmy. V domácím pavilonu mělo na frekventovaném místě společný stánek Polsko - Ministerstvo hospodářství, Generální konzulát Polska v Montrealu a několik polských firem. Polsko se na veletrhu prezentovalo s využitím peněz z EU (European Regional Development Fund). České firmy ze sektoru stavebnictví by mohly mít na veletrhu Construct Canada 2014 výstavní stánek pod hlavičkou Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.