Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Venture Capital Action Plan kanadské vlády

Premiér Stephen Harper oznámil akční plán pro rizikový kapitál (Venture Capital Action Plan - VCAP) ve výši 400 mil. CAD během příštích 7-10 let.

Cílem VCAP je zajistit lepší přístup vysoce růstových inovačních firem k financování prostřednictvím rizikového kapitálu. Tyto finance by měly představovat potřebný kapitál pro tvorbu pracovních míst a ekonomického růstu.

VCAP přispěje částkou 250 mil. USD k vytvoření nového velkého národního fondu fondů rizikového kapitálu, který bude spravován privátním sektorem. Partnery kanadské vlády ve fondu budou strategičtí institucionální a firemní investoři a provincie. Dalších 100 mil. CAD bude investováno ve spolupráci s provinciemi do zvýšení kapitálu již existujícího národního fondu fondů rizikového kapitálu. Zbylých 50 mil. CAD pak směřuje do 3-5 vysoce výkonných fondů rizikového kapitálu v Kanadě. 

V následujících týdnech kanadská vláda očekává od privátního sektoru vypracování expertízy ohledně personálního obsazení managementu v novém národním fondu fondů rizikového kapitálu a doporučení vysoce výkonných fondů rizikového kapitálu, které obdrží finanční kapitál od vlády. Harperova vláda v současné době vyzývá potenciální investory, aby projevili zájem o spolufinancování nového i existujícího fondu fondů rizikového kapitálu. Kanadská vláda nebude přijímat návrhy pro investování do jednotlivých firem.