Velvyslanectví České republiky v Ottawě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ontario Centres of Excellence

(Archivní článek, platnost skončena 04.04.2013.)

Ontario Centres of Excellence (OCE) je nezisková organizace založená v roce 1987 a financovaná z velké části vládou kanadské provincie Ontario a z menší části kanadskou federální vládou.

Cílem OCE je vytváření funkčního partnerství mezi výzkumnými pracovišti v nemocnicích, na univerzitách a vysokých školách (colleges) a firemním sektorem v provincii Ontario. OCE spolufinancuje projekty komercionalizace nejmodernějšího výzkumu ve 4 strategických sektorech ontarijské ekonomiky (advanced manufacturing, advanced health technologies, energy and environment, ICT and digital media). Ve fiskálním roce 2010-11 OCE investovala 21,1 mil. CAD do 477 projektů.

OCE je zakládajícím členem The International Commercialization Alliance (ICA), která sdružuje 47 organizací (např. univerzity, instituce pro komercionalizaci výzkumu, inovační centra, technologické firmy, investoři) z 18 zemí světa (např. Kanada, USA, Austrálie, Izrael, Singapur, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Španělsko, Švýcarsko, Norsko, Jižní Afrika). ICA je mezinárodní diskuzní platforma, kde jednotliví členové sdílejí úspěšné modely komercionalizace výzkumu. Hlavním cílem ICA je vytvořit globální fórum pro komercionalizaci výzkumu. Poslední setkání členů ICA pod názvem The International Commercialization Forum se uskutečnilo ve dnech 20.-22. března 2012 v Torontu. OCE má zájem o členství českých subjektů v ICA (např. CzechInvest).