Velvyslanectví České republiky v Paříži

odhaleni_objezdu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Město Veneux-Les Sablons otevřelo kruhový objezd Louny

V sobotu 31. srpna 2013 zástupci francouzského města Veneux-Les Sablons nedaleko od Paříže slavnostně otevřeli kruhový objezd Louny. Akce se zúčastnil i starosta Loun Radovan Šabata, místostarostka Edita Hořejší a představitel zastupitelského úřadu v Paříži. Ve středu kruhového objezdu Louny je reprodukce fontány ve tvaru lotosového květu, jehož originál se nachází v nedávno rekonstruované lounské městské knihovně.

Hostitelskou stranu reprezentoval senátor a předseda rady departmentu Seine-et-Marne, zástupci regionální rady i starosta města Veneux-Les Sablons. Akce se zúčastnil i starosta spřáteleného saského města Zschopau Klaus Baumann, který byl účasten otevření křižovatky Zschopau. Tu zdobí fontána s  kopiemi dřevěných soch hrochů, jejichž originály stojí v okolí městského zámku Wildeck v Zschopau.

Zároveň došlo ke slavnostnímu odhalení fresek na transformátorech, které zobrazují města Louny a Zschopau.

Podívejte se na mapě na místo kruhového objezdu Louny.

(úvodní foto) Odhalení kruhového objezdu Louny ve Veneux-Les Sablons. Senátor a předseda rady departmentu Seine-et-Marne Vincent Éblé (zleva), starosta Loun Radovan Šabata, starosta Veneux-Les Sablons Michel Bénard a představitelka regionální rady Roseline Sarkissian (31. srpna 2013).

Fontána ve tvaru lotosového květu na kruhovém objezdu Louny, Veneux-Les Sablons (31. srpna 2013).

Starosta Loun R. Šabata u transformátoru s freskou zobrazující město Louny (31. srpna 2013).

Transformátor č. 2 s freskou zobrazující Louny (31. srpna 2013).