Velvyslanectví České republiky v Paříži

česky  français 

rozšířené vyhledávání

Decentralizovaná spolupráce

Decentralizovaná spolupráce mezi regiony obou zemí se rozvíjí od vzniku regionálního uspořádání České republiky, tedy od roku 2000. V současné době existuje šest velmi aktivně se rozvíjejících dohod o institucionalizované spolupráci mezi francouzskými a českými kraji:

  • Středočeský kraj a Burgundsko – smlouva podepsána v roce 2001,
  • Moravskoslezský kraj a Lotrinsko – smlouva podepsána v roce 2001,
  • Pardubický kraj a Centre – smlouva podepsána v roce 2003,
  • Kraj Vysočina a Champagne-Ardenne – smlouva podepsána v roce 2006,
  • Plzeňský kraj a Franche–Comté – smlouva podepsána v roce 2007,              
  • Jihomoravský kraj a departement Gers – smlouva podepsána v roce 2007.

Rovněž spolupráce mezi českými a francouzskými městy je dlouholetá a stále se rozvíjí. Neustále probíhají další jednání o navázání kontaktů na úrovni krajů, departementů i měst. Spolupráce probíhají na úrovni politické, kulturní, sportovní, výukové i umělecké a jsou velmi prospěšné oběma stranám. Pro více informací, viz seznam partnerských měst.

Máte-li zájem navázat nové kontakty a spolupráci, ať už ve Francii nebo v ČR, přejete-li si rozvíjet projekty bilaterální spolupráce, podpořit akce pořádané místními samosprávami, připravit akci pro zástupce místních samospráv obou zemí či prohloubit francouzsko-české styky prostřednictvím dalšího rozvoje vzájemného poznávání obou zemí atd., neváhejte se, prosím, obrátit na Petra Reimera na velvyslanectví České republiky v Paříži (petr_reimer@mzv.cz), nebo na atašé pro decentralizovanou spolupráci Francouzského velvyslanectví v Praze, paní Denisu Pánkovou Schránilovou, denisa.pankova@diplomatie.gouv.fr.