Velvyslanectví České republiky v Paříži

česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Vzpomínka na Jiřího Slavíčka na velvyslanectví

Dne 21. června paní velvyslankyně zahájila vzpomínkový víkend pod názvem „BAŠTA MEZI ŽABOŽROUTY III / aneb víkend bez tečky…/ po stopách Jiřího Slavíčka potřetí“ organizovaný českým publicistou Janem Lacinou, novinářem Janem Šmídem a Pavlínou Koubskou. Čestnými hosty diskusního panelu byl novinář Tomáš Klvaňa a publicista Radko Kubičko.

Jiří Slavíček byl český novinář, publicista ale také známý gurmán a znalec francouzského prostředí, který zemřel dne 4. března 2011 ve věku 67 let. Byl populární osobností české komunity v Paříži, kam odešel v roce 1968 ještě před srpnovou invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Krátce působil také v časopise Svědectví Pavla Tigrida.

Posluchači ho také znali pod pseudonymem Adolf Bašta z vysílání Rádia Svobodná Evropa, kde pracoval jako pařížský zpravodaj i po roce 1989. Přes 30 let také působil v nočním zpravodajství Radio France a v posledních letech spolupracoval rovněž se zpravodajským kanálem ČT24 a Českým rozhlasem 6. Jeho příspěvky se vyznačovaly množstvím bonmotů a větami "bez teček". Patřil mezi legendy české žurnalistiky.