Velvyslanectví České republiky v Paříži

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Vyhlášení výsledků soutěže Dnů Frankofonie 2013

Dne 20. března 2013 se v Černínském paláci uskutečnilo slavnostní setkání s vyhlášením výsledků soutěže v rámci Dnů Frankofonie pro žáky francouzského jazyka základních a středních škol České republiky. Letošní ročník proběhl pod záštitou ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga.

Soutěž se konala ve dnech 1. února – 1. března 2013. Tvořil ji vědomostní kviz na internetové stránce MZV ČR, na jehož otázky studenti odpovídali on-line, a výtvarná část. Žáci základních škol a studenti středních škol měli za úkol realizovat výtvarnou práci (kresbu, malbu, fotografii, DVD nebo PowerPoint) za využití aspoň tří „z deseti slov Frankofonie pro rok 2013“, které vyhlásila centrála OIF (Mezinárodní Organizace Frankofonie) v Paříži. Byla to slova: atelier, bouquet, cachet, coup de foudre, équipe, protéger, savoir-faire, unique, vis-à-vis, voilà.

Na vyhlášení výsledků se studenti setkali se spoluorganizátory soutěže - zástupci Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Francouzského institutu, Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze a velvyslanectví frankofonních zemí.

přílohy

Frankofonie 2013 - Výherci vytvarné soutěže a kvízu -... 26 KB DOC (Word dokument) 26.3.2013

Frankofonie 2013- Výherci výtvrané soutěže a kvízu-... 29 KB DOC (Word dokument) 26.3.2013