Velvyslanectví České republiky v Paříži

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Koncert pěveckého sboru Kantiléna a Evy Cendors

Dne 19.dubna 2013 od 20 hodin v kapli Sestřiček Nanebevzetí Panny Marie (Chapelle des Petites Sœurs de l’Assomption, 57 rue Violet, Paříž 15ème) v Paříži vystoupí pod vedením sbormistra Jakuba Kleckera soubor Kantiléna - sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, a zpěvačka Eva Cendors. Na programu bude duchovní hudba Starých mistru Hasslera, Lassa, Victorii, a také novodobější hudba francouzských autorů jako jsou Delibes, Faure či Poulenc. Večer slavnostně ukončí premiéra skladby paní Evy Cendors Modlitba za zemi.

Pěvecký sbor Kantiléna (www.kantilena.cz) byl založen v roce 1956 jako školní sbor vesnice Šlapanice. Za dobu své existence uskutečnil sbor přes 1250 koncertních vystoupení jak v České republice, tak i v 17 evropských zemích, ve Spojených státech amerických, v Rusku či v Japonsku. O nesporné kvalitě dětského pěveckého sboru Kantiléna svědčí i četná ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích: např. v roce 1981 v italském Arezzo; v roce 1984 a 2006 v belgickém Neerpeltu. Současný vedoucí a sbormistr Kantilény Jakub Klecker též spolupracuje jako šéfdirigent s Brněnskou filharmonií, s Národním divadlem v Brně a s dalšími českými a slovenskými orchestry. 

Eva Cendors (www.evacendors.book.fr) je česká herečka, skladatelka a interpretka, která dlouhodobě spolupracuje s Českým centrem v Paříži a vystupuje též jako zpěvačka na různých pařížských scénách. V současné době Eva Cendors připravuje projekt krátkometrážního hudebního snímku Modlitba za Zemi (http://prierepourlaterre.blogspot.fr/).

Vstupné dobrovolné.