Velvyslanectví České republiky v Paříži

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Soška Pražského Jezulátka v pařížském kostele svatého Františka Xaverského

Velvyslankyně Marie Chatardová věnovala kostelu svatého Františka Xaverského sošku Pražského Jezulátka. Slavnostnímu aktu předání, které se uskutečnilo v neděli 10. února 2013, přihlíželo téměř 900 věřících. Mši celebroval arcibiskup Luigi Ventura, apoštolský nuncius ve Francii. Mezi dalšími přítomnými byli biskup Patrick Chauvet, otec Olivier-Marie Rousseau, představitel karmelitánů v kraji Paříž, otec Anastasio Roggero z Bosých karmelitánů v Praze, předseda Spolku přátel Jezulátka a další civilní a vojenští představitelé.

Pražské Jezulátko je předmětem celosvětového uctívání a do Prahy přitahuje miliony poutníků. Svatý otec Benedikt XVI. sošku osobně shlédl 26. září 2009 během své cesty po České republice. Soška, jako výraz univerzální lásky k dětem, je často vystavena ve francouzských kostelích na vesnici. Bosí karmelitáni v Praze vyvíjí řadu charitativních aktivit v mnoha zemích, zejména pak ve Středoafrické republice (http://www.pragjesu.info/).

Socha svatého Františka Xaverského je vystavena v kostele v kapli svaté Terezie (12, place du Président Mithouard, Paris).