Velvyslanectví České republiky v Paříži

nancy_ii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Pokračování Týdne kultur Střední Evropy v Nancy

Kdy: 12.05.2014 - 20.06.2014, Kde: Université de Lorraine, Nancy

Od 12. května 2014 pokračuje v Nancy na Université de Lorraine program Týdne kultur Střední Evropy. Druhá část tohoto kulturního programu byla zahájena vernisáží výstavy Jiné světy - Autres mondes sochaře a malíře Zdeňka Tománka, jehož díla budou přístupna do 20. června. Akce se koná pod záštitou velvyslanknyě ČR v Paříži paní Marie Chatardové.

V rámci programu se uskutečnila například přednáška Romany Habartové o lidových krojích, a to přímo s praktickými ukázkami, či koncert Zuzany Lapčíkové a Horňácké muziky Miroslava Minkse.

Týden kultur Střední Evropy byl zahájen 1. dubna za účasti velvyslankyně společnou česko-polskou vernisáží výstav Půvab a záhady českých měst - světové dědictví UNESCO v České republice a malíře Kasia Kasicy. V následujícím týdnu byla promítána řada českých, maďarských, polských a slovenských filmů.

Týden kultury je organizován studenty a vyučujícími katedry polského a českého jazyka univerzity Lorraine v Nancy. Akci podporuje Sdružení přátel polské kultury a sdružení Franco-Tchéquie. Jednotlivé akce jsou volně přístupné veřejnosti.

Horní foto: Vernisáž výstavy výtvarníka Zdeňka Tománka.

Výstava výtvarníka Zdeňka Tománka.

Přednáška Romany Habartové a praktická ukázka moravského kroje.

Moravský kroj.

 

Koncert Zuzany Lapčíkové a Horňácké muziky Miroslava Minkse.

Koncert Zuzany Lapčíkové a Horňácké muziky Miroslava Minkse.

Koncert Zuzany Lapčíkové a Horňácké muziky Miroslava Minkse.

 

Návštěvníci Týdne kultur Střední Evropy (1. dubna 2014).

Ředitelka UFR Langues et Cultures Etrangères na Université de Lorraine paní Laurence Denooz a zástupce starosty města Nancy pan Jean-Michel Berlemont (1. dubna 2014).

Marko Meles (1. dubna 2014).

Velvyslankyně ČR v Paříži a stálá představitelka ČR při UNESCO paní Marie Chatardová (1. dubna 2014).