Velvyslanectví České republiky v Paříži

česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Výstava Jiří Kornatovský - Richard Conte v Marseille

Galerie Klatovy/Klenová pořádá ve dnech 29. dubna – 11. května výstavu Jiří Kornatovský - Richard Conte v evropském hlavním městě kultury – Marseille. Vernisáž výstavy se uskuteční 29. dubna v 18.30 v Galerie du tableau v Marseille.

Jiří Kornatovský studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, vyučoval malbu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zpočátku se inspiroval literaturou a poezií, k tvorbě si vybíral zvláštní tvary. Následně setrval u organických symbolů vejčitého tvaru. Kreslil například grafitem komorní i monumentální kompozice založené na kontrastu tmavé a světlé barvy. Dominantní byla umělecká modelace tvarů. Je zastoupen v Národní galerii v Praze a mnoha dalších sbírkách.


Richard Conte je francouzský umělec a doktor v oblasti umění. Momentálně působí jako vyučující na Univerzitě Paris1 Panthéon-Sorbonne a současně je ředitelem Centra pro studium a výzkum umění na Univerzitě Paris I. Je členem Vědecké rady Paris I a redakce Sorbonny.