Velvyslanectví České republiky v Paříži

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Organizace « n+i » : technické vzdělání s mezinárodním přesahem

"n + i" je organizace, která si klade za cíl příjem zahraničních studentů na studium přírodních věd a technických oborů ve Francii, a to zejména ne z frankofonních zemí a zemí, pro které není Francie „tradičním“ partnerem pro tento obor studia. "n + i" je součástí politiky mobility definované ministry zahraničních věcí a ministry vysokoškolského vzdělávání a nabízí vzdělání na úrovni magisterského studia a doktorátu v oboru techniky.

Organizace, která byla vytvořena před 15 lety na základě iniciativy členů Konference rektorů francouzských vysokých škol technických (CDEFI), se těší velmi dobré pověsti. "n + i" spojuje mnoho vysokých škol technického charakteru a představuje důležitý subjekt v mezinárodní spolupráci vysokých škol. Seznam všech partnerských univerzit je k dispozici na www.nplusi.com. CDEFI zastupuje u ministerstva vysokého školství 208 vysokých škol technických, které mají společné cíle a hodnoty a sdílejí politiku a strategii organizace.

Konference rektorů univerzit a CDEFI zastupují instituce francouzského vysokého školství a výzkumu jak u státních orgánů, tak i u Evropské unie a mezinárodních organizací. Jako primární cíl si CDEFI klade propagaci technického vzdělání ve Francii, v Evropě a po celém světě. Od roku 1998 přijalo "n +i" téměř 2 200 techniků, 73 různých národností ze 76 partnerských technických vysokých škol.

Účelem organizace je také zlepšení postavení techniků v zahraničí cestou programů jim nabízených v podobě školení a kvalifikací, které by odpovídaly jejich schopnostem a ambicím. Programové bloky, které "n + i" studentům nabízí, jsou: kulturní blok, jazykovědný blok a metodologický blok.

"n + i" velmi podporuje spolupráci se soukromou sférou. Mezinárodní společnosti, které hledají mezinárodně zaměřené techniky, mohou školení studentovi financovat, umožnit mu stáž a popřípadě ho později i zaměstnat. Organizace má na starosti i stipendia poskytovaná velkými mezinárodními společnostmi jako například Freyssinet, Technik, Tullow, Total, Michelin nebo Lafarge.

Pro detailnější informace navštivte www.nplusi.com nebo přímo kontaktujte « n+i » na  contact@nplusi.com nebo v případě dotazu ohledne doktorátů na doctorat@nplusi.com.