Velvyslanectví České republiky v Paříži

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Stipendia na školní rok 2014 /2015 a na letní školy pro francouzské studenty

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako každoročně zveřejnilo nabídku stipendií pro francouzské studenty k účasti na Letních školách slovanských studií v roce 2014, které pořádají veřejné vysoké školy v České republice. Současně bude ve školním roce 2014 / 2015 pro francouzské uchazeče k dispozici 15 desetiměsíčních stipendií. Termín pro zasílání přihlášek na zastupitelský úřad v Paříži je 28. února 2014.

V roce 2014 bude na letních školách pořádaných Filosofickou fakultou Univerzity Karlovy, Filosofickou fakultou Masarykovy Univerzity, Filosofickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, Ústavem jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze a Západočeskou Univerzitou vyhrazeno stipendistům z Francie 40 míst.

Kurzy jsou určeny pro studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu.

Kurzy se konají v letních měsících (červenec, srpen a září) a jejich délka se pohybuje od dvou do čtyř týdnů v závislosti na náplni kurzu zvolené jednotlivými pořádajícími školami. Detailnější informace pro zájemce jsou k dispozici ve francouzské verzi internetových stránek zastupitelského úřadu a na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Zájemci se mohou na Letní školy slovanských studií přihlásit rovněž jako samoplátci, kteří si hradí veškeré náklady sami.

Co se týče stipendií na rok 2014 / 2015, ty budou pokrývat celkem 150 měsíců. Pobyty mohou trvat od dvou do deseti měsíců. Více informací je dispozici rovněž ve francouzské verzi internetových stránek zastupitelského úřadu a na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.