Velvyslanectví České republiky v Paříži

česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Studijní program v oboru chemie a fyzika na Université de Cergy-Pontoise

(Archivní článek, platnost skončena 15.03.2014.)

Univerzita v Cergy-Pontoise je veřejná vysoká škola nacházející se v regionu Ile-de-France nedaleko Paříže. Tato instituce patří mezi nejaktivnější výzkumná střediska ve Francii a na akademický rok 2011 – 2012 přijala 1 700 zahraničních studentů. Univerzitní kampus nabízí pro studenty 12 rezidencí v Cergy-Pontoise, dynamickém městě se značným kulturním a sportovním vyžitím, kde je možné uplatnit studentské slevy. Univerzita v Cergy-Pontoise nabízí všechny úrovně vysokoškolského vzdělání, od bakalářského po doktorát a disponuje výzkumnými laboratořemi zejména ve vědních oborech, které využívá 150 výzkumných pracovníků a dokrotantů z Francie i ze zahraničí.

Univerzita nově nabízí vysokoškolský studijní program v oboru chemie a fyziky « International University Diploma in Chemistry and Physics », zmiňovaný i na stránkách Campus France : http://www.campusfrance.org/fria/taughtie/index.html?mfid=9#app=bad0&dd33-si=1 (zadejte « international diploma » do vyhledávání). Tento studijní program je určen zahraničním studentům, kteří chtějí získat vysokoškolské vzdělání ve Francii, ale neovládají francouzský jazyk. Výuka, která trvá jeden rok, probíhá v anglickém jazyce. Současně je doplněna o kurz jak běžné, tak vědecké francouzštiny, aby se studentům umožnila lepší integrace do francouzského školského systému pro následující roky. Studijní program je na úrovni osnov druhého ročníku národního bakalářského vědeckého studia v oboru chemie nebo fyziky. Studenti mají touto formou jedinečnou možnost využití studia v anglickém jazyce, které čerpá z desetiletých zkušeností univerzity s touto výukou. Navíc bude studentům k dispozici administrativní pracovnice, která jim mimo jiné pomůže s hledání ubytování.

Pro více informací navštivte http://www.u-cergy.fr/fr/formations/programms-taught-in-english/du-international-chimie-physique.html nebo kontaktujte odpovědnou osobu, Dr. Nancy Brodie-Linder (přednášející na Université de Cergy-Pontoise) nancy.brodie-linder@u-cergy.fr.