Velvyslanectví České republiky v Paříži

skola_mavani2
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká škola bez hranic Paříž zahájila v sobotu 14. září 2013 svoji výuku

(Archivní článek, platnost skončena 31.08.2014.)

V tomto školním roce tomu již je podesáté od symbolického položení základního kamene v roce 2003. Letos poprvé její žáci dostanou na konci školního roku osvědčení platné v České republice. Česká škola bez hranic Paříž totiž podepsala, jako první ČŠBH v Evropě, smlouvu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy o poskytování vzdělání v zahraničí.

Česká škola bez hranic v Paříži vyučuje předměty Český jazyk a literatura, Dějepis – Zeměpis českých zemí (1. až 9. třída) podle vlastního vzdělávacího programu v rozsahu požadavků Rámcového vzdělávacího programu MŠMT ČR.

Nedílnou součástí výuky (v kontextu multilingvní rodinné výchovy žáků ČŠBH) je předškolní výchova, určena dětem od 18 měsíců věku.

Děti navštěvují každodenně školu v zemi, kde žijí. ČŠBH jim doplňuje znalost českého jazyka a literatury a českých reálií.

Česká škola bez hranic v Paříži dále nabízí tři doplňující kurzy češtiny pro děti :

  • pro úplné začátečníky. Pro děti od 5 do 10 let.
  • pro ty, které ovládají češtinu jen částečně. Pro děti od 5 do 10 let.
  • kurz rozvíjení tvořivého jazyka v ústní i písemné podobě – pro ty, které češtinu ovládají velmi dobře a mají zájem si ji rozvíjet. Pro děti od 6 let.

Více informací o škole na www.csbh/pariz, csbh@csbh.cz či v rozhovoru, který poskytla ředitelka ČSBH Lucie Slavíková-Boucher.