Velvyslanectví České republiky v Paříži

monako1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Český design v Monaku

Dne 20. března 2014 uspořádalo velvyslanectví „Český den v Monaku“, jehož cílem bylo představit přední české firmy z oblasti designu a zprostředkovat kontakt s monackými partnery. Akce se vedle velvyslankyně České republiky ve Francii a Monaku paní Marie Chatardové zúčastnil také náměstek ministra průmyslu a obchodu pan Vladimír Bärtl či ministr zahraničních věcí Monaka pan José Badia.

Za českou stranu se setkání zúčastnily více než dvě desítky firem, které se zaměřují na výrobu luxusního skleněného či porcelánového zboží, nábytku, bižuterie a dalších výrobků. V rámci programu se uskutečnil také seminář k aktuálním investičním pobídkám v České republice a proběhla více než stovka jednání B2B. Řada českých firem na základě těchto jednání v již podepsala první kontrakty. Hlavní konferenční místnost zdobila díla českých malířů Jindřicha Bílka a Jiřího Straky. Program završil večerní koncert a slavností recepce s českými specialitami.

Na organizaci setkání se kromě velvyslanectví podílela také Francouzsko-česká obchodní komora, honorární generální konzul České republiky v Monaku pan François Brych a Komora ekonomického rozvoje Monaka.