Velvyslanectví České republiky v Pretorii

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby prezidenta ČR 2013

(Archivní článek, platnost skončena 01.02.2014.)

Ve dnech 11. -12. 1. a 25. - 26. 1. 2013 proběhlo na Velvyslanectví ČR v Pretorii I. a II. kolo voleb prezidenta ČR. Děkujeme tímto všem českým občanům, kteří zde odevzdali svůj hlas.

Celkové výsledky hlasování naleznete na http://volby.cz/pls/prez2013/pe2?xjazyk=CZ

Níže přikládáme snímky z I. a videonahrávku z II. kola hlasování. O hlasování na Velvyslanectví ČR v Pretorii ve II. kole odvysílala obrazový materiál dne 26. 1. 2013 ve svém hlavním zpravodajství TV PRIMA (http://play.iprima.cz/zoom/311523/2317)

Jelikož jsme se setkali s tím, že někteří čeští občané žijící v JAR se nemohli zúčastnit hlasování, protože nepožádali včas o zapsání do zvl. seznamu voličů vedeného našim velvyslanectvím, přikládáme v příloze formulář žádosti o zapsání. Ty z vás, kteří by se chtěli v budoucnu účastnit hlasování na našem úřadě (nejbližší plánované volby budou do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v r. 2014), žádáme o vyplnění formuláře (podpis nemusí být ověřen) a jeho zaslání či osobní doručení na Velvyslanectví ČR v Pretorii. Pozor: ve spodní části formuláře je uvedeno, jakou doprovodnou dokumentaci k formuláři nám musíte při podání žádosti dodat.