česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příležitosti pro mladé vědce ze zahraničí v Ústavu molekulární a translační medicíny

(Archivní článek, platnost skončena 10.11.2014.)

Ústav molekulární a translační medicíny Fakulty všeobecného a zubního lékařství Univerzity Palackého v Olomouci je jedinečnou infrastrukturou pro molekulárně orientovaný základní a translační biomedicínský výzkum, s cílem lépe porozumět molekulární podstatě nádorových a infekčních onemocnění.

Iniciátorem vzniku Ústav molekulární a translační medicíny (ÚMTM, http://www.umtm.cz) byla Univerzita Palackého v Olomouci, která ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc, Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a významnými subjekty z aplikační sféry připravila projekt BIOMEDREG (Biomedicine for Regional Development and Human Resources).

Vznik ÚMTM je financován z Evropského fondu regionálního rozvoje a státním rozpočtem ČR prostřednictvím Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Výzkumné programy ÚMTM:

  • Molekulární podstata nemocí a molekulární cíle
  • Medicinální chemie
  • Chemická biologie a experimentální terapeutika
  • Biomarkery - identifikace a validace
  • Farmakologie a toxikologie
  • Translační medicína

Více informací o jednotlivých výzkumných programech na webové stránce ÚMTM.

Program Come4Experience

S cílem posílit multidisciplinární znalosti a mezinárodní charakter výzkumného týmu nabízí ÚMTM atraktivní místa pro mladé vědce ze zahraničí. Předložte žádost o doktorandskou nebo postdoktorskou pozici webové stránce ÚMTM nebo zašlete své CV řediteli ÚMTV doc. MUDr. Mariánu Hajdúchovi, PhD. (marian.hajduch@upol.cz). Odborníci se schopností týmové spolupráce a výbornými výzkumnými výsledky jsou hledání v následujících oblastech výzkumu: medicína, farmacie, chemie, informatika, biostatistika a/nebo aplikovaná matematika a robotika.

Noví členové týmu získají plný přístup k výzkumnému vybavení ÚMTM a budou moci participovat na řešení komplexních léčebných problémů. Jejich významný příspěvek bude zmíněn ve vědeckých publikacích a patentech ÚMTM, budou také moci navštěvovat kursy University Palackého a zastupovat ÚMTM na konferencích. Oficiálním jazykem ÚMTM je angličtina.