Velvyslanectví České republiky v Pretorii

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spolupracujeme se zvláštní školou v Mamelodi

(Archivní článek, platnost skončena 19.11.2013.)

Velvyslanectví ČR v Pretorii navázalo spolupráci se zvláštní školou Tshegofatsong v townshipu Mamelodi u metropole Pretorie. Tshegofatsong je jedinou zvláštní školou v Mamelodi, kde žije několik set tisíc obyvatel, téměř výlučně černošského původu.

Školu navštěvuje více než 300 studentů s nejrůznějšími typy mentálního či fyzického postižení (např. mozková obrna, autismus, poruchy chování, osoby s poruchami zraku a sluchu). Zařízení tak plní  v Mamelodi jedinečnou a nezastupitelnou roli.

Více informací o škole naleznete na www.tshegofatsongspecialschool.com.

Zástupci velvyslanectví uskutečnili již dvě návštěvy školy, aby zmapovali oblasti, v nichž by bylo možné poskytnout škole efektivní pomoc. Představitelé školy a její studenti jsou rovněž zváni na kulturní akce pořádané velvyslanectvím (představení divadelní hry V. Havla „Protest“ v Atterbury Theatre v Pretorii v září t.r., oslavy státního svátku 28. října).

Dne 2. listopadu předalo naše velvyslanectví zvláštní škole v Mamelodi velké množství obrázkových časopisů, které budou studenti využívat při výuce. Škola Tsegofatsong připravila pro této příležitosti pro velvyslanectví program tanečních vystoupení svých studentů.

Galerie


SchoolM