Velvyslanectví České republiky v Rabatu

česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nový vízový režim pro cestovatele do Mauritánie

(Archivní článek, platnost skončena 15.11.2014.)

Mauritánie zavádí systém biometrických víz

Na základě informací z Ministerstva zahraničních věcí a spolupráce Mauritánské islámské republiky informujeme veřejnost, že Mauritánie od ledna 2014 zavedla nový systém biometrických víz.

Jedna z hlavních změn se týká žádostí o víza u cizinců žijících v zemích, kde není mauritánské velvyslanectví. Pro tyto cizince (tedy i pro obyvatele ČR) je nově zavedena možnost získání mauritánského víza až po příjezdu do Mauritánie – buď na mezinárodním letišti v Nouakchottu či na severomauritánském hraničním přechodu PK 55 v Nouadhibou.

Po příjezdu do Mauritánie (na výše uvedených vstupních bodech) se tak mohou čeští cestovatelé dostavit s cestovním dokladem na tamní vízové oddělení, kde jim budou odebrány biometrické údaje (otisky prstů a fotografie obličeje) a po zaplacení příslušného poplatku jim bude uděleno vízum.

Vízové poplatky jsou pro české občany stanoveny následovně: vízum do 30 dní pobytu – 50 EUR; vízum do 90 dní pobytu – 95 EUR; dlouhodobé vízum pro pobyt do 360 dní – 125 EUR. Uvedený poplatek je nutné uhradit na místě v hotovosti. Teprve po udělení víza bude cestovateli umožněn vstup do Mauritánie.  

Upozorňujeme, že tento článek má pouze informativní charakter. Velvyslanectví ČR v Rabatu, ani Ministerstvo zahraničních věcí ČR neodpovídá za správnost uvedených informací. Před cestou je vždy nutné si informace ověřit přímo u mauritánských úřadů – nejlépe u Velvyslanectví Mauritánské islámské republiky v Berlíně (tel. 004930-206 58 83, fax 004930-2067 4750, email: ambarim.berlin@gmx.de), které je kompetentní ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu v Mauritánii pro české občany. 

Před přípravou cesty do Mauritánie rovněž doporučujeme věnovat pozornost níže uvedenému článku na webových stránkách našeho úřadu: http://www.mzv.cz/rabat/cz/informace_pro_cesty_a_pobyt/mauritanie_zhorseni_bezpecnosti_situace.html