Velvyslanectví České republiky v Rabatu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový vízový režim pro cestovatele do Mauritánie

Mauritánie zavádí systém biometrických víz

Na základě informací z Ministerstva zahraničních věcí a spolupráce Mauritánské islámské republiky informujeme veřejnost, že Mauritánie od ledna 2014 zavedla nový systém biometrických víz.

Jedna z hlavních změn se týká žádostí o víza u cizinců žijících v zemích, kde není mauritánské velvyslanectví. Pro tyto cizince (tedy i pro obyvatele ČR) je nově zavedena možnost získání mauritánského víza až po příjezdu do Mauritánie – buď na mezinárodním letišti v Nouakchottu či na severomauritánském hraničním přechodu PK 55 v Nouadhibou.

Po příjezdu do Mauritánie (na výše uvedených vstupních bodech) se tak mohou čeští cestovatelé dostavit s cestovním dokladem na tamní vízové oddělení, kde jim budou odebrány biometrické údaje (otisky prstů a fotografie obličeje) a po zaplacení příslušného poplatku jim bude uděleno vízum.

Vízové poplatky jsou pro české občany stanoveny následovně: vízum do 30 dní pobytu – 50 EUR; vízum do 90 dní pobytu – 95 EUR; dlouhodobé vízum pro pobyt do 360 dní – 125 EUR. Uvedený poplatek je nutné uhradit na místě v hotovosti. Teprve po udělení víza bude cestovateli umožněn vstup do Mauritánie.  

Upozorňujeme, že tento článek má pouze informativní charakter. Velvyslanectví ČR v Rabatu, ani Ministerstvo zahraničních věcí ČR neodpovídá za správnost uvedených informací. Před cestou je vždy nutné si informace ověřit přímo u mauritánských úřadů – nejlépe u Velvyslanectví Mauritánské islámské republiky v Berlíně (tel. 004930-206 58 83, fax 004930-2067 4750, email: ambarim.berlin@gmx.de), které je kompetentní ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu v Mauritánii pro české občany. 

Před přípravou cesty do Mauritánie rovněž doporučujeme věnovat pozornost níže uvedenému článku na webových stránkách našeho úřadu: http://www.mzv.cz/rabat/cz/informace_pro_cesty_a_pobyt/mauritanie_zhorseni_bezpecnosti_situace.html