Velvyslanectví České republiky v Rabatu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub jednal v Maroku

Náměstek ministra zahraničních věcí Ing. Tomáš Dub vedl v Maroku ve dnech 11. a 12. listopadu 2013 řadu jednání s partnery z centrálních institucí státní správy a organizací soukromé sféry.

Náměstek ministra zahraničních věcí Ing. Tomáš Dub vedl  v Maroku ve dnech 11. a 12. listopadu 2013 jednání s partnery z centrálních institucí státní správy (resorty zahraničních věcí, dopravy, obchodu a cestovního ruchu) a organizací soukromé sféry (konfederace podnikatelů CGEM a hospodářská komora CCISC v Casablance). Dne 12. listopadu se v Casablance zúčastnil prezentačního galavečera organizovaného velvyslanectvím ČR v Maroku, na němž byly představeny přední české firmy z odvětví zdravotnictví (PROTON THERAPY CENTER a LINET), designovaného sklářství (LASVIT a KOLEKTIV ATELIERS) a automobilového průmyslu (ŠKODA AUTO).

Náměstek Dub představil ČR jako zemi s kvalitní průmyslovou tradicí a proexportní orientací. Zdůraznil, že výzvy současného globálního trhu vedou k hledání nových partnerů a příležitostí, jakož i forem spolupráce. Maroko je vyspělou a stabilní zemí severoafrického regionu, blízký ekonomický i politický partner Evropské Unie a zároveň ho lze z hlediska zahraničního obchodu a investic chápat jako vstupní bránu do dalších zemí Afriky. Na tyto signály pozitivně reagují české firmy a hledají možnosti spolupráce.

Česko-marocké vztahy jsou dlouhodobě kvalitní, podpořené smluvní základnou, která vytváří dobrý předpoklad pro podnikatelské aktivity. Společným cílem obou zemí proto je podporovat přímé kontakty mezi podnikateli. Za tímto účelem byla zřízena obchodní kancelář ČR  v Casablance, jejíž činnost byla slavnostně zahájena během návštěvy náměstka Duba.

Galerie


Návštěva náměstka Duba