Velvyslanectví České republiky v Rabatu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva prezidenta ČR Václava Klause v Maroku

Prezident ČR navštívil ve dnech 21. 4. – 23. 4. 2012 Maroko. Účelem jeho cesty byla politická jednání na nejvyšší úrovni a účast na konferenci Montpelerinské společnosti ve Fezu.

Tato cesta byla historicky první návštěvou prezidenta ČR v Maroku. V neděli 22. 4. se prezident Klaus sešel s bratrem krále Mohameda VI., princem Moulayem Rachidem v jeho rezidenci v Rabatu.

Audience aupres de Son Altesse Royale Moulay Rachid

Zdroj fotografie: www.lematin.ma

V pondělí 23. 4. se pak setkal s předsedou vlády Abdelillahem Benkiranem, s nímž prezident Klaus hovořil zejména o novém impulsu v bilaterálních vztazích, a to jak v politické, tak hospodářské oblasti. K rozvoji vzájemného obchodu by měla přispět chystaná návštěva české podnikatelské delegace v Maroku.

Prezident Klaus také vystoupil na regionální konferenci Montpelerinské společnosti sdružující liberálně smýšlející politiky, vědce i literáty z celého světa. Konference na téma „Svoboda, lidská důstojnost a otevřená společnost“ se konala 21. – 24. 4. na Univerzitě Sidi Mohammed ben Abdellah ve Fezu. Prezident Klaus přednesl příspěvek „Jak režimy kolabují a jak je možné dojít ke svobodě“.

Během své cesty prezident Klaus navštívil rovněž starobylé centrum Fezu a v Rabatu položil pamětní věnce u hrobek králů Mohammeda V. a Hassana II.

 

Galerie


Návštěva prezidenta Václava Klause v Maroku