Velvyslanectví České republiky v Rabatu

namestek_tomas_dub_a_ministryne_mata_sy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub navštívil Senegal

Dne 17. 9. vykonal pracovní návštěvu Senegalu náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub. Se senegalskými partnery jednal především o možnostech hospodářské a obchodní spolupráce, rozvojových projektech a zřízení českého zastupitelského úřadu v Dakaru.

Náměstek Dub se sešel s ministryní průmyslu, obchodu a řemesel paní Mata Sy Diallo a krátce jednal i s ministrem zahraničních věcí Alioune Badara Cissém. Oba členové vlády přivítali rozhodnutí České republiky obnovit činnost zastupitelského úřadu v Dakaru. Senegal se těší na spolupráci v hospodářské oblasti s ČR a Dakar nabízí i další příležitosti díky své tradiční roli jako vstupní brána pro region západní Afriky.

Představitelé Obchodní, průmyslové a zemědělské komory v Dakaru vyjádřili zájem o spolupráci v oblasti energetiky a zemědělských technologií. Do ČR by měla odcestovat delegace senegalských podnikatelů, která by navázala na podnikatelský seminář organizovaný v Dakaru u příležitosti státní návštěvy prezidenta republiky Václava Klause v prosinci 2011.

Náměstek Dub jednal i se zástupci dakarské radnice a ministerstva infrastruktury a dopravy, a to především o možnostech kooperace v dopravní oblasti.

Galerie


Namestek Dub v Senegalu