Styčný úřad České republiky v Ramalláhu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Víza a konzulární informace

Styčný úřad České republiky v Ramalláhu přestal přijímat žádosti o vízum v květnu 2012.

Žadatelé ze Západního břehu se mohou nyní obracet na českou ambasádu v Ammánu. Česká ambasáda v Káhiře pak přijímá žádosti o vízum od žadatelů z pásma Gazy. Držitelé izraelských cestovních dokumentů mohou o vízum požádat na české ambasádě v Tel Avivu.

 

Doporučení k cestám

Při cestování po Západním břehu MZV ČR doporučuje občanům ČR maximální opatrnost. V každém případě je třeba, pokud to situace vyžaduje, respektovat doporučení či nařízení izraelských a/nebo palestinských bezpečnostních složek. MZV ČR doporučuje sledovat aktuální bezpečnostní situaci, v případě jejího zhoršení se doporučuje kontaktovat Styčný úřad ČR v Ramalláhu, který poskytne podrobnější informace.

Ministerstvo zahraničních věcí dlouhodobě nedoporučuje občanům ČR cestovat do Pásma Gazy, kde je bezpečnostní situace velice riziková a možnost poskytnout zde pomoc v nouzi je omezená, či přímo nemožná.

Stále je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu v historickém středu Jeruzaléma, především v oblasti Chrámové hory, a ve východní části Jeruzaléma.

Občané ČR, kteří se na palestinských územích ocitli v nouzi, se mohou obrátit na nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu na čísle 052-328 6622 (00 972 52 328 6622 z mezinárodní volací sítě).

Po dobu pobytu Vám doporučujeme se zaregistrovat v databázi cestovatelů DROZD.

 

Galerie


ZÚ-víza