SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diskuse s europoslanci k finačnímu rámci EU a bankovní unii

Témata finančního rámce EU na léta 2014-2020 a legislativní opatření související se vznikem bankovní unie dominovala setkání stálého představitele ČR při EU Martina Povejšila s českými europoslanci. Akce se konala 5. prosince 2012 na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu.

V pořadí již osmé setkání diplomatů s českými poslanci Evropského parlamentu v roce 2012 mělo na programu Sedmiletý finanční rámec EU na léta 2014-2020, opatření související s avizovaným vznikem takzvané bankovní unie a legislativní opatření v rámci aktů I a II o jednotném trhu unie.

Nad rámec těchto prioritních témat kyperského předsednictví se na setkání diskutovalo o fungování a financování evropských politických stran a o způsobu informování českých europoslanců o vládních pozicích k zásadním evropským tématům. Závěr setkání byl věnován výměně názorů k dílčím návrhům Komise, které jsou součástí souboru legislativních opatření v rámci aktů I a II o jednotném trhu EU.

Jaké jsou možné alternativy kompromisního řešení vyjednávání o finančním rámci EU na léta 2014-2020? V jakých rozpočtových kapitolách lze očekávat krácení finančních zdrojů oproti původním návrhům Komise či zda EP využije svého práva veta? Podaří se Radě nalézt akceptovatelné řešení, avšak z pohledu EP se bude jevit jako finančně příliš poddimenzované? To jsou jen některé s otázek, které europoslanci zastoupení napříč politickým spektrem diskutovali s velvyslancem Martinem Povejšilem.

Další obdobné setkání diplomatů českého zastoupení při EU se členy Evropského parlamentu je plánováno na 29. ledna 2013.