SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Firmy a organizace koordinují postup v projektech zahraniční spolupráce EU

Kdy: 14.11.2011, Kde: Brusel

Stálé zastoupení ČR hostilo schůzku na téma společné účasti v unijních projektech ve světě.

Firmy, nevládní organizace a vědecké subjekty z Česka, Švédska, Velké Británie a Španělska budou připravovat a koordinovat společnou účast v projektu Evropské unie, který je zaměřen na zvyšování povědomí o problematice přístupu k energiím v nejchudších regionech světa, a společně podpoří tuto politiku v rámci EU.

To je hlavní konkrétní výsledek schůzky, kterou v pondělí 14. listopadu 2011 hostilo Stálé zastoupení ČR při EU. Zástupci z České republiky, Švédska, Velké Británie a Španělska na ni diskutovali právě možnosti společné účasti v unijních projektech v oblasti obnovitelných zdrojů energie v rámci zahraniční spolupráce EU.

Štafetu koordinačních schůzek převzalo následující den Stálé zastoupení Španělska, kde se debata dále posunula směrem k budoucnosti Evropského rozvojového fondu (EDF) a plánovaným projektům, které budou z prostředků EDF v následujících letech ve třetích zemích financovány.

Další informace o příležitostech, které se českým podnikatelům otvírají v projektech zahraniční spolupráce EU, najdete na stránkách Stálého zastoupení EU pro podnikatele v sekci Zapojení do projektů vnější pomoci.

Foto: EK