SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jeden svět v Bruselu 2012 přilákal dva tisíce diváků

Kdy: 14.05.2012 - 23.05.2012, Kde: Brusel

Nejlepším filmem šestého ročníku přehlídky filmů s tématikou lidských práv vyhlásila porota dokument Mama Illegal o migraci moldavských matek do Rakouska a Itálie.

Na dva tisíce diváků navštívilo devatenáct projekcí, které od 14. do 23. května 2012 proběhly v Bruselu v rámci šestého ročníků festivalu dokumentů s tématikou lidských práv Jeden svět. Filmy zabývající se aktuálními tématy z celého světa se promítaly na čtyřech místech v Bruselu: v centru Bozar, v Evropském parlamentu, v Goethově institutu a na Stálém zastoupení ČR při EU.

Návštěvníci měli unikátní šanci nejen shlédnout dokumenty, ale také debatovat o zobrazené tématice s mezinárodními hosty: režiséry snímků, zástupci institucí EU, pracovníky nevládních organizací a aktivisty.

Na konci festivalu vybrala mezinárodní porota nejlepší snímek. Stal se jím film Mama Illegal rakouského režiséra Eda Moschitze, který se zabývá vážným problémem nelegální migrace moldavských matek do Rakouska a Itálie a dopadem na děti, které nechávají ve své domovině. O titul nejlepšího filmu soutěžilo devět z osmnácti promítaných filmů.

Festival Jeden svět v Bruselu 2012 proběhl pod záštitou Martina Schulze, předsedy Evropského parlamentu, a velvyslankyně Mileny Vicenové, stálé představitelky ČR při EU.