SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jeden svět v Bruselu přilákal několik tisíc diváků

Kdy: 17.05.2011 - 26.05.2011, Kde: Brusel

Nejlepším filmem páté přehlídky s tématikou lidských práv vyhlásila porota dokument The Green Wave o boji za demokracii v Íránu.

Několik tisíc diváků navštívilo dvacítku promítání, které od 17. do 26. května 2011 proběhly v Bruselu v rámci festivalu filmů s tématikou lidských práv Jeden svět. Letošní ročník se tak stal dosud největší a nejúspěšnější v pětileté historii bruselské přehlídky.

Nejlepším filmem festivalu vyhlásila mezinárodní porota dokument The Green Wave, který natočil německý režisér íránského původu Ali Samadi Ahadi. Zvláštní uznání získaly také filmy Into the Current a Prosecutor. Vítězný snímek obdrží dlouhodobou podporu ze strany organizce Síť pro lidská práva a demokracii v Bruselu (HRDN), která vyhradí zvláštní zdroje na zvýšení povědomí o problémech, na něž film upozorňuje.

Jeden svět v Bruselu je významná událost, díky níž mohou zhlédnout důležité dokumentární filmy političtí činitelé,kteří mohou ze svých pozic napomáhat uskutečňovat určité změny. Festival ale také přináší příležitost všem milovníkům filmu, studentům i veškeré aktivní občanské společnosti zhlédnout filmy, jež inspirují silnými příběhy lidí, kteří usilují o spravedlivější svět.

Pátý ročník festivalu Jeden svět v Bruselu pořádal Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět ve spolupráci se Stálým zastoupením České republiky při Evropské unii, Českým centrem v Bruselu, Bozar Centre for Fine Arts, Sítí pro lidská práva a demokracii (HRDN), Stálým zastoupením Polské republiky při Evropské unii, Goethe Institutem, Evropským parlamentem a v partnerství s Movies that Matter, festivalem Watch Docs a Festival des Libertés.

Záštitu nad festivalem převzali Jerzy Buzek, předseda Evropského parlamentu, Václav Havel, bývalý prezident České republiky, a velvyslankyně Milena Vicenová, stálá představitelka ČR při EU.

Další informace: