SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Komiks Tomáše Kučerovského v Bruselu

Kdy: 03.05.2012 19:00 - 21:00, Kde: Rue Caroly 15, 1050 Ixelles

Český komiksový kreslíř a architekt se představí na Stálém zastoupení ČR při EU.

České centrum v Bruselu ve spolupráci se Stálým zastoupením České republiky při EU a se sdružením Het beschrijf vás srdečně zve na prezentaci českého architekta a komiksového tvůrce Tomáše Kučerovského, která se uskuteční ve čtvrtek 3. května 2012 od 19 hodin v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU (Rue Caroly 15, 1050 Ixelles).

Český architekt Tomáš Kučerovský založil v roce 2000 s několika přáteli časopis Aargh! orientující se na komiksovou tvorbu a o několik let později, v roce 2004, rovněž nakladatelství Analphabet Books se stejným cílem. Jakožto absolvent brněnské fakulty architektury se snaží hledat způsob, jak se tomuto tématu věnovat i v komiksu, a proto se ve své tvorbě v různých formách zabývá především architekturou.

Grafické a komiksové práce Tomáše Kučerovského se objevily v několika antologiích a rovněž se autorsky zúčastnil celé řady mezinárodních výstav. Za komiks „Ptačí perspektiva“ získal v roce 2008 českou komiksovou cenu Muriel v kategorii nejlepší grafické povídky. V roce 2012 mu vyšla u vydavatelství Analphabet books komiksová monografie ZOOOM. O českém komiksu přednášel na festivalech v Rusku (Boomfest), Nizozemí (Stripdagen Haarlem), Koreji (BICOF) a v českém centru v Bukurešti.

Prezentace Tomáše Kučerovského v Bruselu bude mimo jiné zahrnovat práci pro architektonický časopis ERA21, pro který zpracoval popularizační komiksy o zapomenutých stavbách a nerealizovaných projektech. Dále půjde o cestopisné komiksové reportáže ze Singapuru a Koreje, komiks pro propagaci fakulty architektury ČVUT, projekt „Brno in comics“ a další. Kromě jiného krátký komiks pro antologii „Go home“, který vznikl na komiksovém workshopu v Singapuru, nebo příběh pro antologii „Ještě jsme ve válce“, v které komiksoví autoři zpracovali skutečné příběhy lidí perzekuovaných komunistickým i nacistickým režimem a kterou vydala nadace Post Bellum.

Tomáš Kučerovský pobývá v Bruselu od 30. dubna do 14. května 2012 v rámci rezidence Brussels in Shorts,  jejímž organizátorem je sdružení Het beschrijf.

Datum a místo konání:
3. května 2012 od 19:00
Stálé zastoupení ČR při EU, Rue Caroly 15, 1050 Ixelles

Vstup zdarma, ale rezervace je nutná na brussels(at)czech.cz. Po prezentaci (v angličtině) bude následovat číše vína.

Další informace:

 

prezentace - T. Kučerovský - 120503