SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
posluchaci_diplomaticke_akademie_mzv_cr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Posluchači Diplomatické akademie MZV ČR v Bruselu

Desítka nových českých diplomatů, kteří se na svoji profesní dráhu připravují na Diplomatické akademii Ministerstva zahraničních věcí ČR, si rozšiřovala své znalosti nejen o institucích Evropské unie.

V rámci roční Základní diplomatické přípravy (DA1) absolvovali studenti Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí ČR třídenní studijní cestu do Bruselu. Měli tak příležitost seznámit se nejenom s bilaterálními vztahy České republiky a Belgie přímo na místě, ale také nahlédnout do fungování EU z pohledu zastoupení členského státu nebo si udělat obrázek o způsobech podnikatelského lobování v Bruselu.

Čeští pracovníci evropských institucí včetně někdejších českých diplomatů v Evropském parlamentu, Evropské komisi a v Generálním sekretariátu Rady EU jim zprostředkovali „interní“ pohled na jednání a pravomoce těchto organizací. S nově vzniklou Evropskou službou vnější akce (ESVA) je seznámili sekondovaní národní experti MZV ČR. Stranou nezůstalo ani členství ČR v NATO  - k tématu se uskutečnila návštěva Stálé delegace ČR při NATO.

Posluchači Diplomatické akademie MZV ČR (ročník 2012 – 2013) jsou absolventy českých i zahraničních vysokých škol, kteří v létě 2012 úspěšně prošli náročným přijímacím řízením.

Informace k aktuálnímu ročníku DA1 naleznete na webových stránkách Diplomatické akademie.