SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář o příležitostech podnikatelů v projektech zahraniční pomoci EU

Kdy: 26.05.2011, Kde: Brusel

Stálé zastoupení ČR se podílí na organizaci dalšího z řady seminářů určených zejména firmám, jež se chtějí zapojit do unijních projektů vnější spolupráce.

Další z cyklu pravidelných seminářů, na nichž podniky mohou získat informace o možnostech zapojení do rozvojových projektů a programů vnější pomoci EU ve třetích státech, se koná 26. května 2011 v Bruselu. Tématem semináře tentokrát bude „Rozvoj soukromého sektoru a podpora malých a středních podniků v programech vnější pomoci EU“. Akci pořádají Stálá zastoupení členských států při EU společně s podnikatelskými reprezentacemi a agenturami na podporu obchodu.

Seminář je určen firmám, podnikatelským sdružením a asociacím zastupujícím podnikatelskou veřejnost, ale i dalším subjektům se zájmem o zapojení do projektů rozvojové pomoci a programů vnější spolupráce EU ve třetích zemích. Oblast rozvoje soukromého sektoru a podpory malých a středních podniků nabízí také celou řadu příležitostí pro zapojení neziskového sektoru, univerzit nebo konzultačních a poradenských společností, subjektů působících v oblasti rozvoje lidských zdrojů, budování kapacit, přístupu k finančním službám, investicím a podobně.

Účast lze doporučit všem, kdo mají zájem o informace o aktuálních programech zahraniční pomoci či informace o pravidlech účasti ve výběrových řízeních. Seminář nabízí přímý kontakt s experty Evropské komise, Evropské investiční banky, Evropské banky pro obnovu a rozvoj a dalších zúčastněných institucí.

Na základě referencí firem, které se seminářů v minulosti zúčastnily, představuje sektorový seminář jedinečnou příležitost navázat kontakty s firmami z ostatních členských států a vytvořit konsorcia pro budoucí spolupráci na projektech EU ve třetích zemích. Schůzky s dalšími účastníky semináře lze domluvit předem prostřednictvím elektronické databáze, kde jsou uvedeni všichni zaregistrovaní účastníci včetně profilů a zaměření společnosti, kontaktních údajů a případně fotografie zástupce firmy pro snazší identifikaci na místě. Semináře se zpravidla účastní až 150 firem z různých členských států EU.

Pravidelné pořádání sektorových seminářů má své počátky v roce 1996, kdy se skupina čtyř členských států rozhodla uspořádat celodenní osvětovou akci, kde by v rámci dopoledních prezentací představili experti Evropské komise a mezinárodních finančních institucí možnosti financování projektů zahraniční pomoci ve vybraném sektoru a v odpolední části byl dán prostor účastníkům semináře pro výměnu zkušeností a zejména též navázání kontaktů a vytváření konsorcií pro eventuální budoucí spolupráci v rozvojových projektech a společnou účast ve vyhlášených tendrech.

Registrace a další informace:

Registrovat se můžete na adrese www.sectorseminars.eu, kde mimo jiné naleznete detailní program semináře a kontaktní údaje organizátorů. Termín pro registraci je 19. duben 2011, účastnický poplatek je 175 eur. Pro další informace neváhejte kontaktovat organizátory za ČR uvedené na webových stránkách a na přiložené pozvánce.

Foto: EK

přílohy

Pozvánka - sektorový seminář 26/05/2011 84 KB PDF (Acrobat dokument) 24.3.2011

Program - sektorový seminář 26/05/2011 143 KB PDF (Acrobat dokument) 24.3.2011