SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář přiblížil podnikatelům příležitosti v projektech EU

Kdy: 24.11.2010, Kde: Brusel

Akce spoluorganizovaná Stálým zastoupením se zaměřila na dodávky vody a její úpravy ve třetích zemích.

Na 200 účastníků.přilákal seminář organizovaný Stálým zastoupením ČR při EU spolu s Českou podnikatelskou reprezentací při EU - CEBRE a zastoupením Czech Trade v Bruselu, Stálým zastoupením Německa a švédskou ambasádou v Belgii.

Sektorové semináře k podnikatelským příležitostem v projektech zahraniční pomoci Evropské unie se v Bruselu konají pravidelně dvakrát ročně. Na organizaci se podílí stálá zastoupení při EU osmnácti členských států, případně společně s dalšími subjekty zastupujícími zájmy podnikatelů. Zatím poslední seminář, konaný ve středu 24. listopadu 2010, organizovala trojice členských států EU – Česká republika, Německo a Švédsko. Obor, který byl tentokrát sledován, byla voda, její úpravy, sanace a kanalizace.

Cílem semináře bylo poskytnout účastníkům kvalitní informace o budoucích plánech Evropské unie ve třetích zemích v sektoru vody, nabídnout možnost zeptat se expertů z Evropské komise na detaily přímo na místě, konzultovat problematiku dalšího financování projektů zahraniční pomoci se zástupci Evropské investiční banky a Evropské banky pro obnovu a rozvoj a v neposlední řadě zprostředkovat jednání mezi samotnými firmami.

Zájem firem, konzultačních společností, ale také např. obchodních komor a podnikatelských asociací o účast na sektorových seminářích je dlouhodobě vysoký. Seminářů se pravidelně účastní také firmy z České republiky. Úspěšnost firem při získání zakázek na projektech zahraniční pomoci ve třetích zemích je totiž z velké míry závislá na včasných a kvalitních informacích a kontaktech s ostatními firmami, se kterými lze uzavřít konsorcia a navázat dlouhodobější spolupráci. Navíc reference od podnikatelské veřejnosti na sektorové semináře bývají zpravidla pozitivní, protože jsou zaměřeny na praktické informace. Přínosná bývají zejména setkání s ostatními firmami.

Další informace:

Foto: EK