SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář probere budoucnost profesních kvalifikací

Kdy: 12.10.2011 09:30 - 11:00, Kde: Rue Caroly 15, Brusel

Stálé zastoupení ČR při EU hostí další ze série debat na aktuální témata podnikání v Unii.

Chcete provozovat svoji profesi nebo poskytovat své služby v jiném členském státě Evropské unie? Potřebujete při tom prokázat svojí kvalifikaci nebo uznat diplom? Pak by se vám vše mohlo brzy ulehčit. Evropská komise totiž chystá modernizaci pravidel uznávání profesních kvalifikací. Hlavním cílem je především celý systém výrazně zjednodušit a umožnit tak jeho lepší a častější využívání.

V současnosti totiž pouze 2,4 % občanů EU žije v jiném členském státě EU než ze kterého pocházejí. Rovněž obchod se službami (včetně profesionálních služeb) se podílí na celkovém obchodu v rámci EU pouze z 25 %, ačkoliv sektor služeb vytváří 70 % HDP v EU.

Jak přesně by měla nová podoba systému vypadat? Co se skrývá za pojmem evropský profesní průkaz? Které profese budou moci z nového systému profitovat?

To vše jsou dotazy, na které budeme hledat odpověď na semináři „Budoucnost profesních kvalifikací v Evropě“, který se uskuteční ve středu 12. října 2011 od 9:30 v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu (Rue Caroly 15, 1050 Ixelles). Seminář organizuje CEBRE - Česká podnikatelská reprezentace při EU ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU.

Téma debaty je velmi aktuální – v září 2011 totiž skončila veřejná konzultace na základě Zelené knihy EK k profesním kvalifikacím a v prosinci má Komise předložit příslušné legislativní návrhy. Mezi řečníky se objeví například Jakub Dürr, zástupce stále představitelky ČR při EU, Emma McClarkin, poslankyně Evropského parlamentu či Jurgen Tiedje, zástupce EK.

Další informace:

 

Další aktuality určené podnikatelům včetně důležitých veřejných konzultací naleznete v rozcestníku Stálého zastoupení "EU pro podnikatele".

Foto: EK

přílohy

Seminar - 111012 - invitation 135 KB DOC (Word dokument) 6.10.2011