SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stálé zastoupení hostí seminář o sektoru služeb

Kdy: 04.11.2010, Kde: Brusel

Diskuse, které se zúčastní i eurokomisař pro vnitřní trh Michel Barnier, se zaměří na zavádění směrnice o službách.

Stálé zastoupení České republiky při EU ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČRCEBRE – Českou podnikatelskou reprezentací při EU pořádá ve čtvrtek 4. listopadu 2010 seminář k implementaci směrnice o službách. Akce proběhne od 9:30 do 13:00 v prostorách Stálého zastoupení.

Mezi hlavními hosty semináře, který zahájí velvyslankyně ČR při EU Milena Vicenová a zakončí její zástupkyně Jana Reinišová, bude eurokomisař Michel Barnier. Právě do jeho portfolia směrnice o službách spadá.

Akce navazuje na velice úspěšný seminář o Jednotných kontaktních místech, který Stálé zastoupení pořádalo v únoru tohoto roku.

Hlavním cílem semináře je seznámit se stavem implementace směrnice o službách v jednotlivých členských státech a to hlavně na základě praktických zkušeností podnikatelů. Směrnice vstoupila v platnost koncem roku 2009 a účastníci by se tak měli především dozvědět, zda se rok fungování směrnice v praxi již nějak projevil, zda podnikatelé pociťují výhody  a zjednodušení, které jim směrnice o službách měla přinést, zda využívají Jednotná kontaktní místa apod.

Téma akce je vysoce aktuální. Následuje jen několik dní po té, co Evropská komise zveřejnila takzvaný Akt o jednotném trhu. Ten má být významným krokem na cestě k dobudování vnitřního trhu EU, jehož jsou služby významnou součástí.

Další informace.

Foto: SZEU

přílohy

Seminar - Services Directive - 04/11/2010 - Invitation... 205 KB PDF (Acrobat dokument) 9.11.2010