SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stálé zastoupení hostí výstavu fotografií

Kdy: 04.05.2011 - 31.05.2011, Kde: Brusel

Velvyslankyně Milena Vicenová poskytla záštitu přehlídce ateliéru fotografie vedeného Pavlem Baňkou na Univerzitě J.E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Výstava „Začarovaný kruh“ bude zahájena ve středu 4. května 2011 na Stálém zastoupení ČR při EU (Rue Caroly 15, 1050 Ixelles). Jejím cílem je zmapovat tvorbu, která vznikala a vzniká na půdě ateliéru fotografie vedeného Pavlem Baňkou na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Představit by měla výrazná díla, která byla vytvořena v prostředí ateliéru během 15 let jeho existence a která lze považovat pro jeho historii za zásadní. Mapování tvůrčích aktivit by se nemělo mít v žádném případě chronologickou, retrospektivní podobu, míněno je spíše zachycení vývoje myšlenkového.

Výstava bude složena z vybraných prací dvacítky autorů. Zastoupena budou díla současných studentů i aktuální tvorba absolventů, kteří se již etablovali na současné české výtvarné scéně. Přestože jsou jednotlivá díla originálními výtvory, lze v nich vysledovat určitou spojitost a esenci, která je charakteristická pro každé tvůrčí prostředí a která vzájemně propojuje všechny zúčastněné začínající umělce do pomyslného kruhu okolo konstantního pilíře – osobnosti Pavla Baňky, vůdčího ducha ateliéru, který tentokrát v rámci výstavy opouští roli pedagoga a mezi své studenty vstupuje jako jejich partner vyzývající k společnému dialogu.

Vstup volný na základě rezervace:

R.S.V.P. : tel. +32 221 39 430, brussels(at)czech.cz

Výstava potrvá do 31. května 2011.