SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stálé zastoupení pořádá seminář o budoucnosti politiky kvality

Kdy: 05.05.2010, Kde: Brusel

Další ze série debat na nejaktuálnější témata EU se koná v době, kdy vrcholí práce na revizi unijní legislativy v oblasti politiky kvality zemědělských a potravinářských produktů

Pod záštitou velvyslankyně Mileny Vicenové proběhne ve středu 5. května 2010 v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU seminář s názvem „Redesigning EU Quality Schemes - Opportunities for Agro-Food Sector“. Jde o další ze série seminářů Stálého zastoupení na nejaktuálnější témata politiky EU.

Seminář si klade za cíl zvýšit zájem a pozornost všech aktérů právě v době, kdy jsou v plném proudu práce v rámci Evropské komise na revizi legislativy této důležité oblasti. Prezentovat a diskutovat své vize budou zástupci asociací producentů a zpracovatelů, obchodníků a spotřebitelů, Evropské komise, Evropského parlamentu i národních vlád jednotlivých členských států EU.

Seminář bude rozdělen na dva diskusní bloky. První se bude věnovat zeměpisným označením, zaručeným tradičním specialitám a certifikačním schématům. V následném druhém bloku budou nosnými tématy označování místa produkce a místa hospodaření, uvádění původu základních surovin a pravidla pro označování složených výrobků.

Další informace:

Foto: Evropská komise

přílohy

Seminář - Politka kvality - 5.5.2010 - pozvánka 92 KB PDF (Acrobat dokument) 6.5.2010