SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Středoevropský technologický institut otvírá brány

Kdy: 26.09.2011, Kde: Brno

Činnost institutu CEITEC v Brně zahájí konference, které se zúčastní i premiér Petr Nečas.

První velký projekt v oblasti výzkumu a inovací, na které ČR získala peníze z fondů EU, oficiálně zahajuje svou činnost. V pondělí 26. září 2011 totiž pořádá zahajovací konferenci v areálu Masarykovy univerzity v Brně CEITEC – Středoevropský technologický institut.

V rámci této akce, kterou zahájí premiér Petr Nečas společně se zástupci Evropské komise, ministrem školství Josefem Dobešem a významnými osobnostmi brněnského regionu a akademického světa, bude představen projekt CEITEC na výstavbu budoucího evropského centra vědecké excelence. Na konferenci budou prezentovány konkrétní vědeckovýzkumné projekty z celé řady tématických okruhů, které budou v rámci tohoto špičkového pracoviště řešeny.

CEITEC je společně s projektem ELI (Extreme Light Infrastructure) jedním z prvních center pro excelentní evropský výzkum vybudovaných na území ČR v rámci šesti velkých projektů Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Tato centra by měla díky unikátnímu výzkumu, který zde bude prováděn, přilákat špičkové vědce z České republiky i ze zahraničí a významně přispět k posílení renomé české vědy.

Unikátní spolupráce šesti brněnských univerzit a výzkumných ústavů vedená Masarykovou univerzitou v Brně v oblastech jako např. nanotechnologie a mikrotechnologie, molekulární medicína, genomika rostlinných systémů, veterinární medicína, vývoj pokročilých materiálů apod. vytvoří jedinečné prostředí pro rozvoj české vědy a pro vznik nových pracovních míst pro vysoce kvalifikované odborníky.

Po nabitém odborném programu konference budou mít účastníci možnost relaxace při představení Trapná muka v provedení divadla Husa na provázku.

Další informace: