SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava „Neztratit víru v člověka... Protektorát očima židovských dětí“

Kdy: 16.11.2010, Kde: Brusel

Velvyslankyně Milena Vicenová otevře výstavu v Evropském parlamentu.

Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu, Stálé zastoupení ČR při EU, České centrum v Bruselu, člen Evropského parlamentu pan Richard Falbr, Židovské muzeum v Praze a Evropský institut odkazu šoa Vás zvou na vernisáž výstavy

„Neztratit víru v člověka... Protektorát očima židovských dětí“,

která se uskuteční v úterý 16. listopadu 2010 od 18:30 v sídle Evropského parlamentu v Bruselu, ve výstavních prostorách Yehudi Menuhin. Výstava proběhne od 15. do 19. listopadu v Evropském parlamentu, poté bude přemístěna do Českého centra v Bruselu a bude doprovozena filmovou přehlídkou.

Výstava fotografií představuje osudy šesti židovských dětí od roku 1938 do roku 1945, respektive do současnosti, v kontextu historických událostí. Osobní příběhy jsou pro návštěvníky výstavy klíčem k historickým událostem předválečného a válečného Československa.

Pro skutečné přiblížení problematiky očima dětí byly využity autentické materiály, často vytvořené právě dětmi: úryvky z deníků, korespondence, ukázky ze sbírky dětských kreseb z Terezína, dětské časopisy, fotografie dětí, dobový tisk a další obrazové i tištěné dokumenty. Zvláštní pozornost je věnována různým aspektům života dětí v ghettu Terezín a v koncentračním táboře Osvětim. Výstava není uzavřena koncem války, ale reflektuje i poválečné osudy Židů, jejich návraty, ať už z koncentračních táborů nebo z ciziny. Poslední výstavní panel je věnován rozloučení s hlavními postavami pohledem na jejich poválečný a současný život.

R.S.V.P. pro všechny doprovodné akce brusselsoffice@kr-ustecky.cz.

 

Don´t Lose Faith in Mankind... Exhibition Poster - full size

 

přílohy

attachment

Don´t Lose Faith in Mankind... Exhibition Poster - full size 659 KB JPG (Obrázek / Fotka)