SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Filmová vzpomínka na Václava Havla

Kdy: 17.01.2012 19:00 - 20:30, Kde: SZEU, Rue Caroly 15, 1050 Ixelles

Na Stálém zastoupení bude promítnut dokument „Občan Václav Havel jede na dovolenou“.

České centrum v Bruselu ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU uspořádá v úterý 17. ledna 2012 promítání dokumentu „Občan Václav Havel jede na dovolenou“. Promítání, které je organizováno jako vzpomínka na nedávno zesnulého prezidenta Václava Havla, začíná v 19:00 na Stálém zastoupení (Rue Caroly 15, 1050 Ixelles).

Celovečerní dokument pojednává o cestě Václava Havla po Československu v roce 1985, při níž byl tehdejší disident a budoucí prezident dvakrát na 48 hodin preventivně zatčen. Po celou dobu ho sledovalo více než tři sta tajných policistů, kteří mu ale ochotně ukazovali cestu, když se ztratil. Portrét Václava Havla a jeho přátel z disentu, zarámovaný dobovým zpravodajstvím České televize (žně probíhaly hladce) ukazuje, že je možné žít plnohodnotný život dokonce i pod tlakem totalitního režimu. Snímek natočil ve vlastní produkci spisovatel a scenárista Jan Novák, český emigrant žijící v Chicagu.

Vstup na promítání je zdarma, zájemci se však musí registrovat předem na e-mailové adrese brussels@czech.cz. Film je promítán v původním znění s titulky v angličtině.

Václavu Havlovi je také věnován první díl celoroční přehlídky českého filmu, kterou letos organizuje České centrum ve spolupráci s bruselským kinem Styx. Prvním filmem v této sérii bude v pondělí 30. ledna 2012 od 19:30 dokument Občan Havel, který nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla.

Další informace: