SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

oneworld2
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival Jeden svět v Bruselu

Výběr 13 dokumentů z letošního programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět shlédne od 21. do 29. května bruselské publikum.

banner One World

Festivalové projekce se konají v Evropském parlamentu, Goethe institutu a na Stálém zastoupení ČR při EU. Po projekcích následují panelové debaty s účastí politiků, lidskoprávních aktivistů a mezinárodních nevládních organizací. K dokumentu Dejte nám peníze (Give Us the Money) bude diskutovat Šimon Pánek, k filmu Všichni spolu (Berg Fidel) tematizujícímu vzdělávání dětí bez rozdílu přijede jeho režisérka Hella Wenders. Česká dokumentární tvorba je zastoupena filmem Pevnost (Fortress) režisérů Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské, jenž je sondou do reality mezinárodně neuznaného území Podněstří v Moldávii.

Vítězný film Jednoho světa v Bruselu bude ze sedmi soutěžních snímků vybírat šestičlenná porota. Letos v ní zasednou: Alfiaz Vaiya z Human Rights Without Frontiers, Jacqueline Hale z Open Society Institute, belgická novinářka CatherineVuylsteke, Catherine Absolom z International Federation for Human Rights, Elena Zacharenko z International Rehabilitation Council for Torture a Seynabou Bengaz  z World Organisation Against Torture.

Jeden svět v Bruselu se letos uskuteční již posedmé s cílem oslovit úředníky evropských institucí a iniciovat jejich diskusi na významná společenská témata s lidskoprávními aktivisty a neziskovými organizacemi. Festival se koná pod záštitou pana Martina Povejšila, stálého představitele České republiky při EU a pod patronací Barbary Lochbihler, předsedkyně podvýboru pro lidská práva evropského parlamentu. Spolupořadateli festivalu jsou České centrum Brusel a Stálé zastoupení ČR při EU.

Vstup na všechny projekce je ZDARMA, je ale nutné se registrovat zde